Informācija un materiāli visiem interesentiem, kas plāno vai jau veic sociālo uzņēmējdarbību
2018. gada 1. aprīlī stājās spēkā Sociālā uzņēmuma likums, kura mērķis ir veicināt sabiedrības dzīves kvalitāti un sekmēt sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju nodarbinātību.
Ar Sociālās uzņēmējdarbības likumu var iepazītieš šeit: Sociālā uzņēmuma likums (likumi.lv)
Sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un atbalstam valsts piedāvā iespēju piedalīties Eiropas Sociālā fonda finansētajā pasākumā "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" un pretendēt uz Altum finansiālo atbalstu (grantu).
Arī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs sniedz iespēju saņemt konsultācijas visiem interesentiem, kas plāno vai jau veic sociālo uzņēmējdarbību:
Aktuālie notikumi sociālās uzņēmējdarbības jomā
Godināti četri sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursa “Impulss” laureāti
2024. gada 28. novembrī svinīgā pasākumā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā tika godināti četri Jelgavas valstspilsētas pašvaldības sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursa “Impulss” laureāti, kuru idejas nākotnē var labvēlīgi ietekmēt sociālo sfēru, uzlabot dzīves kvalitāti dažādām sabiedrības grupām un nodarbināt mērķa grupas.
Uzrunā klātesošajiem Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne uzsvēra sociālās uzņēmējdarbības būtisko lomu pārmaiņu radīšanā, norādot, ka tā veido tiltu starp biznesu un sirdi. Viņa akcentēja dalībnieku spēju radīt preces un pakalpojumus tai sabiedrības daļai, kuru ikdienā bieži vien nepamanām, vienlaikus iesaistot šos cilvēkus darba vidē un sniedzot viņiem ne vien jaunas iespējas, bet arī ikdienas prieku. “Sociālās uzņēmējdarbības ideju autori ir tie, kuri rada ticību un cerību labākai rītdienai,” sacīja R. Vectirāne, “un es lepojos ar katru no jūsu idejām, saskatot jaunas iespējas un iedvesmojot citus.”
Atzinības rakstu un veicināšanas balvu 100 eiro apmērā saņēma biedrība “Mitau diver” par ideju “Iepazīsties ar zemūdens pasauli”, kas paredz Jelgavas ūdenstilpņu tīrīšanu, gultnē nogrimušo atkritumu un citu objektu izcelšanu tīras un drošas zemūdens vides uzturēšanai.
3. vietā ierindojās SIA “Zapu” ar ideju “Visas mammas var”, saņemot naudas balvu 500 eiro apjomā. Idejas mērķis ir atbalstīt sievietes, kuras saskaras ar grūtībām atgriezties darba tirgū, nodrošinot vietu, kur dāmas var pulcēties, īstenot savas radošās idejas, papildināt trūkstošās zināšanas un rast papildu ienākumus, pārdodot savus radītos produktus.
2. vieta un 750 eiro naudas balva ieceres uzsākšanai tika piešķirta biedrībai “Oranžais stars” par ideju Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā izveidot daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu un atbalsta centru. Centrs būs paredzēts jauniešiem ar invaliditāti jēgpilnai laika pavadīšanai, darba prasmju apgūšanai un integrācijai darba tirgū.
Savukārt par konkursa 1. vietas un galvenās balvas 1000 eiro vērtībā ieguvēju tika izraudzīts Dareks Pušinskis, kurš ir radījis ne vien ideju, bet arī pirmos prototipus universāliem galda kāju paaugstinātājiem. Tie paredzēti cilvēkiem ratiņkrēslos, pielāgojot galdu konkrētā ratiņkrēsla lietotāja individuālajām vajadzībām, lai darbs pie galda virsmas varētu noritēt ergonomiski un ērti.
Konkurss tika organizēts otro reizi, un tā mērķis bija veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Jelgavas valstspilsētā, apzinot un novērtējot dalībnieku ieguldījumu sociālās uzņēmējdarbības attīstībā, popularizējot dalībnieku pieredzi sociālo problēmu risināšanā, sekmējot labāko ideju pārnesi citu uzņēmumu darbā, kā arī motivējot radīt jaunus sociālos uzņēmumus Jelgavas valstspilsētā.
Konkursā tika aicinātas piedalīties sabiedrības ar ierobežotu atbildību, saimnieciskās darbības veicēji un biedrības, kas reģistrētas Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā un darbojas Jelgavas valstspilsētā.
Apbalvoti sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursa “Impulss” laureāti
2023. gada 23. novembrī svinīgā pasākumā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā tika godināti četri Jelgavas valstspilsētas pašvaldības sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursa “Impulss” laureāti, kuru idejas nākotnē var labvēlīgi ietekmēt sociālo sfēru, uzlabot dzīves kvalitāti dažādām sabiedrības grupām un nodarbināt mērķa grupas.
Uzrunā klātesošajiem Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne akcentēja konkursa dalībnieku drosmi un atbildību, ieraugot cilvēku vajadzības un saskatot iespējas tās īstenot. Viņa atzinīgi novērtēja uzņēmumu izrādīto iniciatīvu, secinot: “Jūs zināt, mīlat un ticat tam, ko darāt.”
Atzinības rakstu un veicināšanas balvu 100 eiro apmērā saņēma SIA “BenefitPro” par ideju “Mūsdienu deja ūdenī”. 3. vieta un 500 eiro liela naudas balva tika piešķirta SIA “BJMK” publiski pieejamas profesionālās ierakstu studijas izveidei. 2. vietā ierindojās SIA “Austras raksti” par ideju radīt izlaušanās spēli kultūras mantojuma izzināšanai, saņemot naudas balvu 750 eiro apmērā šīs ieceres īstenošanai. Savukārt par konkursa 1. vietas ieguvēju tika izraudzīts SIA “Atbalsta un izglītības centrs KOPĀ”, saņemot galveno balvu 1000 eiro vērtībā, lai sniegtu atbalstu gan bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, gan viņu vecākiem.
Konkurss tika organizēts pirmo reizi, un tā mērķis bija veicināt sociālās uzņēmējdarbības attīstību Jelgavas valstspilsētā, apzinot un novērtējot dalībnieku ieguldījumu sociālās uzņēmējdarbības attīstībā, popularizējot dalībnieku pieredzi sociālo problēmu risināšanā, sekmējot labāko ideju pārnesi citu uzņēmumu darbā, kā arī motivējot radīt jaunus sociālos uzņēmumus Jelgavas valstspilsētā.
Konkursā tika aicinātas piedalīties sabiedrības ar ierobežotu atbildību, saimnieciskās darbības veicēji un biedrības, kas reģistrētas Jelgavas valstspilsētas administratīvajā teritorijā un darbojas Jelgavas valstspilsētā.
ALTUM atsāk grantu pieņemšanu sociālās uzņēmējdarbības programmā
Ar 28. februāri, Attīstības finanšu institūcija ALTUM sāk pieņemt grantu pieteikumus sociālās uzņēmējdarbības programmā. Programmas turpinājumam Labklājības ministrija ir piešķīrusi finansējumu trīs miljonu eiro apmērā, un tas paredzēts gan to projektu īstenošanai, kas tika iesniegti iepriekš, gan jauniem biznesa projektiem.
Programmas atbalsts dāvinājuma veidā paredzēts dzīvotspējīgiem un ilgtspējīgiem sociālās uzņēmējdarbības projektiem, kas sniedz labumu sabiedrībai, piemēram, iesaistot darba tirgū un citās aktivitātēs cilvēkus, kuri ir pakļauti atstumtības riskam, vai sakārto vidi vai sasniedz citus sabiedriskā labuma mērķus.
Atbalstam pieteikties var ALTUM klientu portālā www.mans.altum.lv. Būtiski, ka granta pieteikums tiks pieņemts tikai tad, ja būs aizpildīti un iesniegti visi nepieciešamie dokumenti.
Resursi sociālās uzņēmējdarbības jomā
Seminārs "Sociālās uzņēmējdarbības kompass"
Ieteikumi darba devējiem un darba kolektīviem, kas jāņem vērā, pieņemot darbā cilvēkus ar invaliditāti
Labklājības ministrijas kampaņas “Dara citādi – izdara tāpat!” ietvaros, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību un iekļaušanu darba tirgū, tika izveidoti ieteikumi darba devējiem un darba kolektīviem, kas jāņem vērā, pieņemot darbā cilvēkus ar invaliditāti. Sociālie uzņēmēji un citi darba devēji dalās ar savu pieredzi, lai aktualizētu jautājumu par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu darba tirgū, gan iedrošinot šos cilvēkus kā darba ņēmējus, gan rosinot darba devējus pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti.
Vairāk informācija: Ieteikumi darba devējiem - SUA
Prezentācija no semināra "Sociālā uzņēmējdarbība - ar ko sākt?"
Informācija par VSAOI kompensācijām sociālajiem uzņēmumiem
Skatīt ŠEIT
Rokasgrāmata "Sociālā uzņēmējdarbība: kā radīt pozitīvas pārmaiņas?"
Izdevējs: Labklājības Ministrija
Iepazīsties un lejupielādē informatīvo materiālu šeit: https://sua.lv/su2020/
Katalogs“Sociālā uzņēmējdarbība Latvijā”
Izdevējs: Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā
Elektroniskā versijā katalogs pieejams šeit: https://sua.lv/katalogs-2019/
Rokasgrāmata topošajiem sociālajiem uzņēmējiem “No idejas līdz sociālajam uzņēmumam”
Rokasgrāmata izdota LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros
Elektroniskā versijā rokasgrāmata pieejama šeit: https://sua.lv/izdota-rokasgramata-no-idejas-lidz-socialajam-uznemejam/
30 videolekcijas par sociālo uzņēmējdarbību
Lekcijas sagatavotas LEADER sadarbības projekta “Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros
Videolekcijas pieejamas šeit: (2) Partnerība Daugavkrasts - YouTube
1.lekcija Kas ir sociālā uzņēmējdarbība?
(2) 1.lekcija Kas ir sociālā uzņēmējdarbība? - YouTube
2.lekcija Ar ko sociālais uzņēmums atšķiras no NVO, ikviena cita uzņēmuma un valsts pārvaldes?
3.lekcija Kāds ir sociālās uzņēmējdarbības juridiskais ietvars Latvijā?
(2) 3.lekcija Kāds ir sociālās uzņēmējdarbības juridiskais ietvars Latvijā? - YouTube
4.lekcija Ko nosaka sociālā uzņēmuma likums – ieguvumi un ierobežojumi?
(2) 4.lekcija Ko nosaka sociālā uzņēmuma likums – ieguvumi un ierobežojumi? - YouTube
5.lekcija Kādas ir papildu iespējas sociālajiem uzņēmumiem?
(2) 5.lekcija Kādas ir papildu iespējas sociālajiem uzņēmumiem? - YouTube
6.lekcija Vai nevalstiskā organizācija var pārtapt par sociālo uzņēmumu?
(2) 6.lekcija Vai nevalstiskā organizācija var pārtapt par sociālo uzņēmumu? - YouTube
7.lekcija Sociālā uzņēmuma radīšana: soli pa solim
(2) 7.lekcija Sociālā uzņēmuma radīšana: soli pa solim - YouTube
8.lekcija Kādiem kritērijiem jāatbilst, lai kļūtu par sociālo uzņēmumu, un kā tos praktiski izpildīt
9.lekcija Kādi var būt sociālā uzņēmuma sociālie mērķi?
(2) 9.lekcija Kādi var būt sociālā uzņēmuma sociālie mērķi? - YouTube
10.lekcija Kas ir sociālā ietekme, un kāpēc to mērīt?
(2) 10.lekcija Kas ir sociālā ietekme, un kāpēc to mērīt? - YouTube
11.lekcija Kā mērīt sociālo ietekmi?
(2) 11.lekcija Kā mērīt sociālo ietekmi? - YouTube
12.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: kas ir kanva un kā tā palīdz?
(2) 12.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: kas ir kanva un kā tā palīdz? - YouTube
13.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: aktivitātes un darbības formāts
(2) 13.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: aktivitātes un darbības formāts - YouTube
14.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: resursi
(2) 14.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: resursi - YouTube
15.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: klienti
(2) 15.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: klienti - YouTube
16.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: ienākumi, izdevumi, peļņa
(2) 16.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: ienākumi, izdevumi, peļņa - YouTube
17.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: partneri
(2) 17.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: partneri - YouTube
18.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: kanāli klientu sasniegšanai
(2) 18.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: kanāli klientu sasniegšanai - YouTube
19.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: vērtības piedāvājums
(2) 19.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: vērtības piedāvājums - YouTube
20.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: piemērs
(2) 20.lekcija Sociālā uzņēmuma biznesa modelis: piemērs - YouTube
21.lekcija Atbalsta instrumenti sociālajiem uzņēmumiem
(2) 21.lekcija Atbalsta instrumenti sociālajiem uzņēmumiem - YouTube
22.lekcija ALTUM grants sociālajai uzņēmējdarbībai
(2) 22.lekcija ALTUM grants sociālajai uzņēmējdarbībai - YouTube
23.lekcija Ko sociālie uzņēmumi un pašvaldības var sniegt viens otram?
(2) 23.lekcija Ko sociālie uzņēmumi un pašvaldības var sniegt viens otram? - YouTube
24.lekcija Ieteikumi veiksmīgai sadarbībai starp sociālajiem uzņēmumiem un pašvaldībām
(2) 24.lekcija Ieteikumi veiksmīgai sadarbībai starp sociālajiem uzņēmumiem un pašvaldībām - YouTube
25.lekcija Sociālie uzņēmumi lauku teritorijās
(2) 25.lekcija Sociālie uzņēmumi lauku teritorijās - YouTube
(2) Sociālā uzņēmuma “Barboleta” pieredzes stāsts - YouTube
Par notikušajiem atbalsta pasākumiem sociālajai uzņēmējdarbībai
Minisocitons – sociālās uzņēmējdarbības attīstībai
Impulss sociālās uzņēmējdarbības attīstībai
Ieraugi savādāk – aicina iepazīt sociālās uzņēmējdarbības būtību
Sociālā uzņēmējdarbība - ar ko sākt?
Individuālās konsultācijas par sociālo uzņēmējdarbību
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati, Jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. | SAPRATU |
> Sīkdatņu izmantošana > Personas datu apstrāde |