Zaļā ģimenes diena pulcē lielus un mazus

8. maijā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisinājās Zaļā ģimenes diena, pulcējot bērnus un pieaugušos dalībai izzinošās meistarklasēs un darbnīcās.

Bērnus sagaidīja tīro mežu aizstāvis Cūkmens, aicinot rūpēties par dabu un allaž savāk aiz sevis radītos atkritumus. Tāpat bērni iejutās dabas detektīvu lomā, ZRKAC zaļajā zonā meklējot dažādus paslēptus dabas materiālus, kā arī izzināja jautājumus par dabas pasauli un dzīvniekiem, tostarp dinozauriem.

Radošajās darbnīcās mazākajiem jelgavniekiem bija iespēja izgatavot mākoņu noteicēju, zaļo “mājdzīvnieku” jeb zāles galvu, kā arī izveidot Māmiņdienas apsveikuma atklātnīti no dabas materiāliem.

Pieaugušie piedalījās divās meistarklasēs – Jelgavas Amatu vidusskolas pedagogi un skolēni vadīja fermentēto produktu gatavošanas meistarklasi, savukārt Maija Jasēviča klātesošos iepazīstināja ar kombučas jeb tējas gatavošanas un izmantošanas iespējām. Vienlaikus dalībnieki noskaidroja arī šo produktu vērtīgo ietekmi uz cilvēka veselību.

Pēc teorētisko zināšanu apguves, klātesošie tika aicināti nodegustēt kombuču un dažādus fermentētus produktus, tostarp kimči, skābētus kāpostus, mazsālītus un skābētus gurķus, maizi un raudzētu jogurtu.

Zaļā nedēļa tiek organizēta ar mērķi vairot zaļo domāšanu mūsu dzīves uztverē un ikdienas rīcībā, izglītojošu pasākumu veidā informējot sabiedrību par dabas saudzēšanas jautājumiem, cilvēka ietekmi uz apkārtējo vidi un iespējām mainīt savus paradumus.

 

Galerija

Zaļā ģimenes diena
Atgriezties