Kontaktbiržā satiekas amatnieku darinājumi un mājražotāju veikums

2022. gada 8. decembrī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisinājās 12. Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju Kontaktbirža. Tajā piedalījās teju 100 dalībnieki ne tikai no Jelgavas pilsētas un tuvumā esošajiem novadiem un apdzīvotajām vietām: Ozolniekiem, Bauskas, Tukuma, Rīgas, Ziedkalnes, Platones un citiem, bet arī attālākiem: Ludzas, Siguldas, Salaspils Jūrmalas, Ogres, Jēkabpils un Viesītes.

Kontaktbiržas atklāšanā dalībniekus un apmeklētājus uzrunāja ZRKAC Uzņēmējdarbības attīstības nodaļas vadītāja Līga Miķelsone. Viņa aicināja izbaudīt kopīgo satikšanos, lai rastu gan jaunas sadarbības iespējas, gan piesaistītu klientus, gan domātu par produktu tālāku attīstību, kā arī novēlēja radošu un piepildītu dienu.

Kā ierasts, amatniekus un mājražotājus vērtēja arī žūrija, kas meklēja inovatīvas un radošas izpausmes dalībnieku vidū. Šogad radošuma balvu “Ideju spogulis” nominācijā “Par idejas pieteikumu” saņēma Daniela Solovjova-Vlasova ar Kafijas kalendāru. Viņa piedāvāja kafijas izlasi ar 15 dažādām kafijām no 5 dažādām Latvijas kafijas grauzdētavām. Šādu komplektu noteikti novērtēs kafijas cienītāji. Zīmola “Spiiid Botanics” radītāja Gunita Oļipova saņēma novērtējumu nominācijā “Par dizaina risinājumu”. Viņa piedāvāja Latvijā radītas dažāda dizaina dekoratīvās lampas ar īstiem iestrādātiem Latvijas dabas augiem un ziediem. Žūrijas vērtējumā “Par radošu pieeju” tika atzīts Ievas Jātnieces veidotās stikla rotaslietas, dekori un interjera priekšmeti. “Par veiksmīgu idejas un dizaina risinājumu” tika apbalvots Edgars Gūtmanis ar tomātu pārstrādes produktiem: kaltētiem tomātiem eļļā, kaltētu tomātu pesto, tomātu sulu, tomātu čipšu kraukšķiem.

Žūrija piešķīra arī atzinības. Atzinība kategorijā “Par idejas izstrādi” ceļoja pie Līgas Bergas un viņas piedāvātajiem aksesuāriem – atstarotājiem, kas ir īpaši aktuāli gada tumšākajā laikā. Savukārt pārējās atzinības bija kategorijā “Par radošu pieeju”. Atzinības ieguvēji bija: Andis Legzdiņš ar apgleznotām koka paplātēm, Edgars Brokāns ar epoksīda dizaina izstrādājumiem, Otto Lodiņš ar medus suflē, Aija Vārava ar multifunkcionālu balzāmu ādas kopšanai, Rūķu mamma - Daiga Igaune ar rūķu saimi, kuru produkcija bija aveņu kārumi, kā arī Tālis Ginters ar koka izstrādājumiem. Guna Erba kopā ar jaunāko Kontaktbiržas dalībnieci – sešgadīgo meitu Elzu ieguva ZRKAC specbalvu. Meitene apbūra klātesošos ar stāstījumu par batikotu auduma maisiņa tapšanu.

Amatnieku un mājražotāju veikuma cienītājiem bija iespēja atrast oriģinālās dāvanas no plašā piedāvājuma klāsta. Savukārt amatniekiem un mājražotājiem bija iespēja atrast jaunus sadarbības partnerus, gūt iedvesmu jaunām idejām un novērtēt citu veikumu.

 

Video: Sandra Leitāne, Andris Pāns, ReTV

Galerija

Amatnieku un mājražotāju kontaktbiržu
Atgriezties