Nodarbības veselības veicināšanas projekta ietvaros

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) ar 2021. gadu rudeni turpina BEZMAKSAS nodarbības projekta „Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085)” ietvaros.

Piedāvājam bezmaksas semināru programmu vecākiem par bērnu un pusaudžu veselību – “Gudro vecāku skola”.

 

PIRMSSKOLAS UN SĀKUMSKOLAS VECUMPOSMS

 1. seminārs "Draudzēšanās un nedraudzēšanās pirmsskolā un sākumskolā" 18. oktobrī plkst. 18.00

Bērni jau no mazotnes ir kopā dažādās grupās, un šo grupu ietekmi pamana arī pieaugušie. Kā bērni izvēlas draugus. Kādas prasmes jāmāca veselīgai draudzībai. Ko var darīt pieaugušie, bet ko pats bērns, ja draudzēšanās lietas nesokas.

 1. seminārs "Agresijas un trauksmes mehānismi pirmsskolā un sākumskolā" 15. novembrī plkst.18.00       

Bērni var būt trauksmaini pat par šķietamiem sīkumiem, un lūgums vai prasība nomierināties viņiem nepalīdzēs.

Trauksmi var mazināt tikai praktiski darbojoties, pārvarot ar maziem soļiem. Nodarbībā tiks apskatīti praktiski paņēmieni, kā bērnam palīdzēt pārvarēt trauksmi un kontrolēt savu agresiju. Vienotu prasību un vecāku atbalsta bērnam un sadarbībai ar skolu nozīme.

 

PUSAUDŽU VECUMPOSMS

   1. seminārs "Pieaugušā sarunas ar  pusaudzi: pārmaiņas motivējošas un cieņpilnas attiecības veicinošas"25. oktobrī plkst. 18.00

Praktiska treniņnodarbība, kurā tiks apgūtas prasmes, kā veidot sarunu, lai tā būtu pusaudzim motivējoša un veicinātu pārmaiņas viņa uzvedībā. Nodarbībās būs iespēja pārrunāt motivēšanas pamatnostādnes un praktizēt  uz rezultātu vērstas motivējošās sarunas tehnikas. Nodarbības tiks pārrunātas arī tēmas:

 • Pusaudža psihoemocionālais portrets;
 • Pusaudža  īpašās vajadzības;
 • Saskarsmes ar pusaudzi specifika;
 • Ko iesākt, ja neapmierina pusaudža uzvedība;
 • Konfliktu risināšanas iespējas;
 • Kā panākt, lai pusaudzis mainītos;
 • Pusaudžu pretestības cēloņi un risinājumi;
 • Pārmaiņu stratēģijas;
 • Vecāku efektivitāte - pašpieredze, sevis apzināšanās un motivācija.

Nodarbībās būtiska ir grupas dalībnieku iesaistīšanās ar savu pieredzi, atbalstot vienam otru problēmu risināšanas ceļā. Ja nodarbībās piedalās abi vecāki, tas ir palīdzoši praktizēt motivējošas sarunas ģimenē.

   2. seminārs "Pusaudži un sociālā trauksme" 22. novembrī plkst.18.00

Trauksmes līmenis nekādā veidā nekorelē ar intelektu. Arī ļoti gudri bērni, jaunieši un pieaugušie var būt tik trauksmaini, ka var atteikties runāt klases priekšā, sarunāties ar draugiem, izteikt priekšlikumus. Trauksme var arī radīt riskantu uzvedību. Tā jaunietis nesasniedz pilnu savu potenciālu, un tas tiešā veidā ietekmē viņa pašapziņu. Zināšanas un praktiski ieteikumi, kā atpazīt un mazināt pusaudzim sociālo trauksmi. Kā palīdzēt bērnam būt emocionāli stabilam situācijās, kad nākas saskarties gan ar mājsēdi, gan atkal atgriezties skolā pēc ilgāka pārtraukuma. 

Lektore: Līga Bērziņa, uzvediba.lv vadītāja

Sakarā ar lielo interesi tiešsaistes cikla “Gudro vecāku skola” semināriem pieteikties vairs nav iespējams. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām. Izvērtējam iespēju par papildus semināru rīkošanu, tāpēc aicinām sekot līdzi informācijai un jaunumiem https://www.facebook.com/ZRKAC un www.zrkac.lv.

Informācija, rakstot uz e-pastu: talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

 

***

Turpinām arī nodarbības topošajiem vecākiem “TOPOŠO VECĀKU SKOLĀ”. Nodarbībās aicinām piedalīties topošās māmiņas kopā ar vienu atbalsta personu.

10. grupa nokomplektēta.

Pieteikšanās šeit.

Nodarbību grafiku skatīt pielikumā.

Dalībai semināru cikliem ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās un papildus informācija par plānotajām aktivitātēm, zvanot uz tālr.: 63012158, 63082101, 26602618 vai, rakstot uz e-pastu: talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Projekta ietvaros realizēto semināru un lekciju videoierakstus varat atrast ZRKAC mājas lapas sadaļā Vecākiem/Resursi

Semināru cikli tiek īstenoti projekta “Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) ietvaros.

 

Atgriezties