Nodarbības veselības veicināšanas projekta ietvaros

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) turpina BEZMAKSAS nodarbības projekta „Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085)” ietvaros.


 

Nodarbības strādājošajiem “STRĀDĀ VESELS”
 

Piedāvājam bezmaksas veselības veicināšanas programmu par fizisko aktivitāšu nozīmi, īpaši mazkustīga vai fiziski smaga darba veicējiem “Strādā vesels!”

Programma ietver - 2 izglītojošas nodarbības ārsta vadībā un 10 veselību veicinošas vingrošanasnodarbības fizioterapeita vadībā.

Teorētiskajā daļā stāstīsim par dažādiem veselības un veselīga dzīvesveida aspektiem, kuri ietekmē cilvēka darbspējas, praktiski ieteikumi mazkustīguma mazināšanai darba vietā, fiziskās aktivitātes veicināšanai, muskuļu spriedzes mazināšanai gan mazkustīga, gan fiziski smaga darba veicējiem.

Praktiskajā daļā apgūsim vingrojumus muskuļu spēka palielināšanai, izturības un koordinācijas trenēšanai, sirds veselības veicināšanai, organisma tonizēšanai, tādējādi uzturot darbspējas, aizkavējot novecošanos, veicinot vispārējo veselību un fizisko aktivitāti

Nodarbību grafiku skatīt ŠEIT.

2. grupas komplektācija tiks uzsākta augustā.


 Nodarbības topošajiem vecākiem “TOPOŠO VECĀKU SKOLA”

 

Nodarbībās aicinām piedalīties topošās māmiņas kopā ar vienu atbalsta personu.

Nodarbību laikā tiks apskatītas šādas tēmas:

PIRMSDZEMDĪBU LAIKS - Emocionālā sagatavošanās dzemdībām, gaidību laika grūtības un kā ar tām sadzīvot.

SAGATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM - Dzemdību periodi, gaita, priekšvēstneši. Iespējamās manipulācijas dzemdībās. Izvēle attiecībā uz dzemdību vietu. Dabisku dzemdību priekšrocības. Partnera loma ģimenes dzemdībās. Dzemdību pozas.

SAGATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM - Elpošana. Atslābināšanās tehnikas.

ZĪDĪŠANA - Barošanas pozas un satvēriens. Kā zināt, ka piena pietiek, ko darīt, ja nepietiek. Barošanas biežums, un kā pateikt, ka bērns ir paēdis. Mīti un patiesība par “treknu” un “liesu” pienu. Mātes uzturs zīdīšanas laikā. Cik ilgi zīdīt un kā beigt zīdīšanu.

JAUNDZIMUŠĀ APRŪPE - Kā pareizi pieskarties, celt un turēt mazuli. Apģērba izvēle. Jaundzimušā vannošana un higiēna. Biežākās vecāku kļūdas bērnu aprūpē un kā no tām izvairīties.

PĒCDZEMDĪBU LAIKS - Sievietes emocionālā pasaule agrīnajā pēcdzemdību periodā. Saikne ar jaundzimušo māmiņai un tētim. Pēcdzemdību medicīniskie robežstāvokļi (fiziskie un emocionālie) un kur meklēt palīdzību.

Nodarbības norisināsies klātienē un ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās un papildus informācija par plānotajām aktivitātēm, zvanot uz tālr.: 63012158, 63082101, vai, rakstot uz e-pastu: talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Pieteikties ŠEIT.

Nodarbību grafiku skatīt ŠEIT.


Semināru cikls  vecākiem, skolotājiem un citiem interesentiem “GUDRO VECĀKU SKOLA”

Semināru cikls "Gudro vecāku skola" 2023. gadā būs veltīts metodēm un paņēmieniem, kā bērnam veidot veselīga dzīvesveida paradumus un izpratni par dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar atkarību profilaksi. Tematiski vienoti semināri bez dalības maksas notiks reizi mēnesī klātienē, ZRKAC – Svētes ielā 33 un tiem nepieciešama obligāta iepriekšējā pieteikšanās.

Pirmais seminārs – “Mūsdienu atkarību sociālais, emocionālais un psiholoģiskais ietvars” plānots jau 15. februārī pulksten 17.30. Seminārā tika apskatīti atkarību veicinošie faktori – bioloģiskie, psiholoģiskie, sociālie. Kādi ir mīti un patiesība par atkarības vielu un procesu lietošanas ietekmi uz personības attīstību?
Semināru vadīja ārste – narkoloģe Lilita Caune.
Semināra ieraksts šeit.

Otrais seminārs – “Psihoemocionālās veselības un pašregulācijas prasmju attīstīšana pirmskolas un sākumskolas vecumā” notiks 15. martā pulksten 17.30. Klausītājiem tiks piedāvāti praktiski paņēmieni un uzdevumi, kas ļaus iemācīt pašregulācijas prasmes pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.
Semināru vadīs Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.
Pieteikšanās semināram šeit.

Aprīļa seminārs – “Pašapziņas stiprināšana un kritiskās domāšanas attīstīšana pusaudžu vecumā – atkarību profilakses pamats”– notiks 12. aprīlī pulksten 17.30. Šajā lekcijā tiks apskatītas  jaunākās pētniecības atziņas par atkarību izraisošo vielu lietošanas prevenciju pusaudžu vecumposmā un to, kādas ir izplatītākās mentālās grūtības, ar kādām iespējams saskarties pusaudžu vecumposmā. Īpašs uzsvars tiks vērsts arī uz metodēm, kas ļauj attīstīt pašapziņas un kritiskās domāšanas spējas, lai mazinātu potenciālo atkarību risku.
Semināru vadīs Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.
Pieteikšanās semināram šeit.

Savukārt 17. maijā pulksten 17.30 notiks gada pirmās puses noslēdzošais seminārs – “Izpratnes veidošana pusaudžu vecumā par dažādu atkarību izraisošu vielu kaitīgo ietekmi”. Dalībnieki uzzinās par smadzeņu nobriešanas procesiem, pusaudža iekšējiem un ārējiem “motivatoriem”, uzvedības taktikām dažādās situācijās. Tiks skaidrota arī tas kā kopējā pieredze – vecāku attieksme un piemērs, vienaudžu ietekme, informācijas apjoms, vielu un procesu pieejamība ietekmē to, kā jaunietis tiek galā ar sava vecumposma uzdevumiem, pārver krīzes. Bez teorētiskā ietvara būs arī lomu spēļu izspēle, lai gūtu labāku izpratni par to, kā runāt ar pusaudzi. Praktiskie uzdevumi – lomu maiņa, izspēle.
Semināru vadīs ārste – narkoloģe Lilita Caune.
Pieteikšanās semināram šeit.

Semināri plānoti arī gada otrajā pusē, informācija par tiem tiks ievietota www.zrkac.lv un www.facebook.com/ZRKAC. Aicinām sekot līdzi jaunumiem.

Papildus informāciju par semināru ciklu var iegūt, rakstot: talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot 63012158, 29222737. Atgādinām, ka iepriekšējo gadu semināru un lekciju videoierakstus varat atrast ZRKAC mājas lapas sadaļā Vecākiem/Resursi.

 

 

 

Atgriezties