Nodarbības veselības veicināšanas projekta ietvaros

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) turpina BEZMAKSAS nodarbības projekta „Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085)” ietvaros.


 

Bezmaksas nodarbības strādājošajiem “STRĀDĀ VESELS”
 

Piedāvājam bezmaksas veselības veicināšanas programmu par fizisko aktivitāšu nozīmi, īpaši mazkustīga vai fiziski smaga darba veicējiem “Strādā vesels!”

Programma ietver - 2 izglītojošas nodarbības ārsta vadībā un 10 veselību veicinošas vingrošanasnodarbības fizioterapeita vadībā.

Teorētiskajā daļā stāstīsim par dažādiem veselības un veselīga dzīvesveida aspektiem, kuri ietekmē cilvēka darbspējas, praktiski ieteikumi mazkustīguma mazināšanai darba vietā, fiziskās aktivitātes veicināšanai, muskuļu spriedzes mazināšanai gan mazkustīga, gan fiziski smaga darba veicējiem.

Praktiskajā daļā apgūsim vingrojumus muskuļu spēka palielināšanai, izturības un koordinācijas trenēšanai, sirds veselības veicināšanai, organisma tonizēšanai, tādējādi uzturot darbspējas, aizkavējot novecošanos, veicinot vispārējo veselību un fizisko aktivitāti

Nodarbību grafiku skatīt ŠEIT.

Grupa nokomplektēta, ir iespējams pieteikties rezerves dalībnieku sarakstā.

Pieteikšanās ŠEIT.


Piedāvājam bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem “TOPOŠO VECĀKU SKOLĀ”

 

Nodarbībās aicinām piedalīties topošās māmiņas kopā ar vienu atbalsta personu.

Nodarbību laikā tiks apskatītas šādas tēmas:

PIRMSDZEMDĪBU LAIKS - Emocionālā sagatavošanās dzemdībām, gaidību laika grūtības un kā ar tām sadzīvot.

SAGATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM - Dzemdību periodi, gaita, priekšvēstneši. Iespējamās manipulācijas dzemdībās. Izvēle attiecībā uz dzemdību vietu. Dabisku dzemdību priekšrocības. Partnera loma ģimenes dzemdībās. Dzemdību pozas.

SAGATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM - Elpošana. Atslābināšanās tehnikas.

ZĪDĪŠANA - Barošanas pozas un satvēriens. Kā zināt, ka piena pietiek, ko darīt, ja nepietiek. Barošanas biežums, un kā pateikt, ka bērns ir paēdis. Mīti un patiesība par “treknu” un “liesu” pienu. Mātes uzturs zīdīšanas laikā. Cik ilgi zīdīt un kā beigt zīdīšanu.

JAUNDZIMUŠĀ APRŪPE - Kā pareizi pieskarties, celt un turēt mazuli. Apģērba izvēle. Jaundzimušā vannošana un higiēna. Biežākās vecāku kļūdas bērnu aprūpē un kā no tām izvairīties.

PĒCDZEMDĪBU LAIKS - Sievietes emocionālā pasaule agrīnajā pēcdzemdību periodā. Saikne ar jaundzimušo māmiņai un tētim. Pēcdzemdību medicīniskie robežstāvokļi (fiziskie un emocionālie) un kur meklēt palīdzību.

Nodarbības norisināsies tiešsaistē un ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās un papildus informācija par plānotajām aktivitātēm, zvanot uz tālr.: 63012158, 63082101, vai, rakstot uz e-pastu: talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Pieteikties ŠEIT.

Nodarbību grafiku skatīt ŠEIT.

 

 

Atgriezties