Starptautisks konkurss dabaszinātņu, matemātikas, fizikas, ķīmijas, tehnoloģiju (STEM) skolotājiem

Eiropas dabaszinātņu skolotāju asociācija “Science on Stage”  vēlas mudināt STEM skolotājus stundās integrēt programmēšanas prasmju apguvi un ir izsludinājusi konkursu pamatskolas un vidusskolas skolotājiem “Code League”.

Šajā starptautiskajā konkursā skolotāji tiek aicināti iepazīstināt ar saviem projektiem, metodēm vai eksperimentiem, kas palīdz skolēniem apgūt programmēšanas prasmes pamatskolas un vidusskolas klasēs. Savam projektam varat izmantot jebkurus mikrokontrollerus (Arduino, Raspberry Pi, Calliope mini utt.), un jebkuru programmēšanas vidi vai valodu (Snap!, Scratch, C ++ utt.).

Pieteikumu konkursam var iesniegt šādās kategorijās:

  • Zinātnes pamati – Kā darbojas apkārtējā pasaule? Skolēni simulē, analizē un pēta zinātniskās parādības, izmantojot digitālos rīkus.
  • Mikrokontrolēšana pasaulē – Kā mēs izmantojam digitālos rīkus, lai izveidotu savienojumu ar apkārtējo pasauli? Skolēni projektē, programmē un veido dažādas lietojumprogrammas, lai mijiedarbotos ar apkārtējo vidi (lietu internets, cilvēka un mehānismu saskarne, tālvadība un automatizācija, mākslīgais intelekts utt.)
  • Vide 4.0 – Kā mēs varam izmantot digitālos rīkus, lai izpētītu un aizsargātu dabu un vidi? (Simulāciju, mikrokontrolleru, sensoru u.c. ieviešana vides izpētē, aizsardzībā)

Lai piedalītos konkursā jāaizpilda konkursa pieteikuma veidlapa, jāizveido plakāts un īsa video filmiņa (max. 2,5 min.) angļu valodā. Konkursa dokumenti jānosūta uz e-pastu: coding@science-on-stage.eu.

Vairāk informācijas un konkursa pieteikuma dokumentu veidlapas un instrukcijas atradīsiet šeit:

https://www.science-on-stage.eu/page/display/3/101/0/european-code-league

Konkursa pieteikumu iesūtīšanas beigu datums: 2020. gada 1. oktobris.

10 labāko projektu autori (3 studenti + 2 skolotāji no katras komandas) tiks uzaicināti prezentēt savus projektus starptautiskajā finālā, kas notiks no 2020. gada 18. līdz 19. septembrim Manheimā, Vācijā.

S. Bukbārde
“Zinātne uz skatuves” koordinatore Latvijā

Atgriezties