Seminārs uzņēmējiem „Eiro – mūsu nauda jau rīt”
Vieta: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, Svētes iela 33

2013.gada 8.oktobrī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisinājās seminārs uzņēmējiem par eiro ieviešanas aktuāliem jautājumiem, ko organizēja Latvijas Banka (LB) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar ZRKAC.

Semināru atklāja LB pārstāve Laura Lemkina. LB skaidras naudas eksperts Andris Tauriņš uzskatāmi demonstrēja eiro banknošu un monētu drošības pazīmes un mācīja atpazīt viltojumus. Klātesošajiem bija iespēja pašiem paņemt rokās un salīdzināt oriģinālas un viltotas dažādu nominālu banknotes. Tāpat tika stāstīts par eiro naudaszīmju dizaina veidošanos un attīstību (skatīt prezentāciju).

Grāmatvedības eksperte Ilze Palmbaha pievērsās kases aparātu pārprogrammēšanai, kases čekos un rēķinos nepieciešamai informācijai, cenu noapaļošanas principiem un cenu paralēlās atspoguļošanas jautājumiem, kā arī ieskicēja kādos gadījumos nepieciešamas izmaiņas sadarbības un darba līgumos (skatīt prezentāciju).

LB Starptautisko attiecību un protokola daļas vecākā ekonomiste Antra Trenko stāstīja par eiro ieviešanas pozitīvajiem aspektiem, norādot uz to kā starptautisku un drošu līdzekli gan norēķinos, gan uzkrājumu veidošanā. Tika stāstīts par iespējām samainīt latus pret eiro Latvijas Pasta filiālēs, Kredītiestāžu filiālēs un Latvijas Bankā, īpaši atzīmējot, ka Latvijas Banka šāda veida maiņas darījumus veiks vienmēr, arī tad, kad eiro ieviešanas process būs noslēdzies. Prezentācijā tika stāstīts arī par laika periodu no 2014.gada 1. - 14.janvārim, kad apgrozībā būs gan lati, gan eiro – kā notiks norēķini, lai pāreja uz eiro notiktu pēc iespējas mierīgāk un ērtāk (skatīt prezentāciju).

Galerija

Informatīvi izglītojošs seminārs "Eiro - mūsu nauda jau rīt"
Atgriezties